Zabraňte rozsvícení kontrolek

Zabraňte rozsvícení kontrolek

Pokud opravdu patříte k řidičům, kteří pouze řídí, ale nevěnují příliš pozornosti stavu vozidla, pak je zapotřebí co nejdříve změnit svůj postoj řidiče.
Opravdu Vás stav vozidla zajímá teprve tehdy, když se rozsvítí červené výstražné světýlko na palubní desce Vašeho vozu? Stane se Vám někdy dokonce i to, že Vám uprostřed jízdy dojde benzín? To už je ale na pováženou, nemyslíte? Z těchto indicií lze usuzovat, že jste žena. Muž je totiž obvykle technicky založená osoba, která ručičku hladiny benzínu kontroluje.

Červeně svítící kontrolky jsou totiž skutečnou výstrahou, které upozorňují na poslední šanci něco změnit. Pak už bývá vozidlo nepojízdné. U benzínu je to naprosto jasné, ale co třeba motorový olej. Víte, kde je hlásič nedostatku?
Je pravdou, že nějaký ten kilometr ještě pojedete i s absencí oleje, ale to neznamená, že motoru neškodíte.

Nepodceňujte hladinu oleje

Motorový olej je pro Vaše vozidlo velmi důležitá tekutina. Bez něj se neobejde žádná bezpečná jízda. Proto musí řidič sledovat i jeho hladinu.
Zkuste si položit otázku, co se stane, když najednou není. Neznáte-li odpověď, zjistěte si ji. Určitě Vás odpověď vyděsí a zároveň vyburcuje k tomu, abyste si na motorový olej dali pozor!
Pořiďte si do zásoby, například 10w40. Jde o kvalitní olej pro celoroční používání v našich končinách.
Pro informaci: Víte, co značí ona čísla?

· první číslo označuje tekutost, když je motor v zimě studený
· druhé číslo označuje, tzv. provozní teplotu – to kdybyste se rozhodli jet do Afriky

Nyní jste moudřejší, viďte? Proto se nebudete muset spoléhat na servisního technika v autoservisu, ale můžete si olej dolévat sami. Čas od času pro Vás určitě nebude problém hladinu motorového oleje zkontrolovat. Je to otázka několika vteřin před jízdou. Před bezpečnou jízdou!