Žijeme pouze online?

Dnešní doba je hodně zaměřená na online komunikace. Vezměte si dnešní děti a mladé lidi. Kolik času tráví na internetu a sociálních sítích. Dnes se hodně komunikuje přes různá moderní média. Vytrácí se klasický kontakt s člověkem? Ještě za svého dětství si pamatuji, když jsme chodili s kamarády ven a hráli jsme třeba na schovávanou, případně další hry. Už ji já jsem nicméně vyrůstal jako dospívající člověk v době internetu, ale ještě nebyl tak rozšířený.
otisk dlaně
Ze své vlastní zkušenosti mohu říci, že od doby, co jsem si založil sociální sítě, tak tam trávím také dost času. Jedna věc se upřít nemůže. Díky moderním online možnostem je člověk v kontaktu s lidmi, kteří třeba nežijí ve stejném městě, což je určitě dobře. Pokud se člověk přestěhuje, tak neztratí kontakt se svými kamarády, které měl. Lidé na sociálních sítích a dalších komunikačních stránkách sdílí opravdu hodně svých i osobních informací. Není vůbec neobvyklé, že mladý člověk stráví na sociálních sítích i půl klasického dne. Navíc je dnes vše rozšířeno díky mobilním telefonům a datům, která jsou už dostupná prakticky pro každého. Online se člověk může schovávat za něco, čím vlastně vůbec není. Může měnit svoji identitu a reagovat tak, jak by klasicky nereagoval. Všimněte si různých diskusních fór, jak někteří lidé dokáži ostatním nadávat, urážet je. Pokud by jim to měli říci osobně, tak to nikdy neudělají, nemají na to odvahu, ale anonymně po internetu klidně.

 písmeno f

Jaké je nebezpečí?

Hrozba se skrývá hlavně v tom, že nikdy člověk nemůže stoprocentně vědět, s kým opravdu mluví. Profilové fotky mohou být ukradené z jiných profilů, případně naprosto fiktivní. Hlavně pro děti se zde skrývá nebezpečí. Je potřeba si dávat pozor na to, s kým si píšete. Nebezpečí může být i v tom, že ztrácíte kontakt s realitou. Můžete se velice rychle dostat do stavu, že z reálného života utíkáte do online světa. Zkuste si říci, jestli dokážete být alespoň jeden den bez internetu? Stávají se situace, kdy lidé spolu sedí u stolu, ale píší si po internetu a různých aplikacích. Zkrátka si nedokáží spolu mluvit, ale přes internet ano. Online svět je přínosný, ale nedejte se jím ovládnout. Nemějte pouze virtuální kamarády, ale i opravdové.