Barevné bydlení

Ložnice

Ložnice je velice podstatná místnost, protože zde spíme a jak víme, spánek je důležitý pro naše zdraví. Přesně z tohoto důvodu je volba barvy do ložnice klíčová. Do místnosti, kde spíme, se nejvíce hodí barvy uklidňující. Mezi uklidňující patří modré, zelené či fialové zbarvení stěn. Takové stěny přináší harmonii, klid, mír a povzbuzují vnitřní sílu. Pokud je naše ložnice menší, doporučuje se pokoj vymalovat světlejším a méně sytějším odstínem.
knihovny v rohu

Obývací pokoj

Je úžasné, když v obývacím pokoji panuje harmonie, protože je to místo, kde se často zdržujeme, například u televize. Je to však také obvykle místo, kam usadíme své přátelé, a kde si užíváme společné chvíle u kávy či u zákusku. Stejně jako u ložnice i u obývacího pokoje platí, že čím menší je pokoj, tím světlejší odstíny volit a naopak. Pokud je prostor větší a přes den se do něho dostane hodně světla, jsou na místě teplejší a výraznější odstíny. Do obývacího pokoje se náramně hodí šedá, která je v dnešní době velice moderní, nebo také červená, fialová či béžová.
stůl v kuchyni

Kuchyně

Vymalování kuchyně velmi záleží na povaze každého člověka. Někteří zvolí symbolické barvy, které podporují chuť k jídlu, jako je oranžová, červená či žlutá. Pokud se však snažíme zhubnout a v místnosti nechceme nic, co by podporovalo naši chuť k jídlu, volíme například moderní šedou, černobílou, béžovou či modrou. Vymalování také volíme tak, aby ladilo s vyhlídnutým nebo již pořízeným nábytkem.

Dětský pokoj

Pokoj pro své děti obvykle rodiče utváří dle pohlaví. Výmalba dětského pokoje by měla být pestrá, ale ne přehnaná, určitě nekombinovat více než 3 barvy. Pokud máte neklidné a hyperaktivní ratolesti, volte raději studenější a zklidňující odstíny. Do pokoje pro dívku se hodí barva růžová, oranžová či žlutá. Po chlapce je vhodná modrá nebo světle zelená. Naopak nevhodná je šedá, hnědá, béžová či černá.

Koupelna

Koupelna je místnost, kde většinou tolik času netrávíme, prostor této místnosti je převážně menší a proto malbě často nevěnujeme tolik pozornosti. Zde by měl odstín, který si zvolíme, souhlasit s naši povahou a s tím, jak si představujeme, aby koupelna působila. Pokud toužíme po zklidnění při horké vaně při svíčkách, volíme tyrkysovou, světle fialovou či světle zelenou. Jelikož bílá symbolizuje čistotu, je na místě zmíněné odstíny kombinovat s touto barvou.