Vyplatí se přes internet objednávat produkty z Číny?

            Je známo, že Čína vyrábí prakticky všechno. Skoro na každé hračce či na každém oblečení je malým písmem napsáno „Made in China“. Cena těchto produktů je výrazně menší než ta, za kterou je kupujeme v kamenných obchodech. Některé internetové portály nabízí tyto produkty většinou za několikanásobně menší cenu, aniž by byla nějak znehodnocena kvalita tohoto zboží. Vysvětlení je jednoduché: kamenné obchody tyto produkty objednají z Číny za nějakou cenu a produkty prodávají o něco dražší, aby z toho měli nějaký výdělek. Není výhodnější přeskočit toto zbytečné zdražování a nakupovat za původní cenu?
modrá kreditka

Proboha! Když je to z Číny, tak to musí být poštovné opravdu drahé.

            Na těchto internetových portálech importujících zboží z Číny naleznete i produkty, u kterých si musíte hradit vlastní poštovné, ale u většiny produktů je napsáno „free shipping“, což znamená, že poštovné Vás nic nestojí a platíte jen cenu samotného produktu. Jak je to možné? Čínská lidová republika si může dovolit dotovat poštovné prakticky všem svým vývozcům. Proto se může stát, že u věcí například z Čínské republiky (Taiwanu) si budete muset připlatit za poštovné, na to si musíte dávat pozor.

Za jak dlouho budu mít takový balíček z Číny doma?

            Aby se maximálně ušetřilo na poštovném a dopravě, jsou takové balíky z Číny převáženy po moři či letecky v kontejnerech, které se nejdříve musí celé naplnit zbožím, než se vydají na cestu. Proto je u každé zásilky individuální, kdy se k Vám dostane. Může to být otázka týdne, ale také i otázka dvou měsíců.

Jak je to s kvalitou?

            To je různé. Nejlepší je asi sledovat recenze zákazníků, kteří si daný produkt objednali. U recenze můžete vidět počet hvězdiček, ty ukazují, jak je zákazník spokojený s produktem, typ produktu, komentář a většinou je k recenzi přiložena i fotografie produktu. Na té můžeme posoudit, zda je produkt kvalitní, nebo ne.
papírové bankovky

Je v těchto internetových obchodech velký výběr?

            Samozřejmě! Na těchto portálech naleznete prakticky úplně všechno. Asi nejoblíbenějšími produkty jsou kryty na telefon s rozmanitými potisky. Na takovém krytu na telefon může být prakticky vše, co si dokážete představit.