Váš ideální společník pro zimní období

Pro mnohé čtenáře je to možná novinka, ale opravdu léčí. Je to díky tzv. suchému teplu, které je mimořádně vhodné pro zmírnění bolestí šlach, svalů i kloubů. Ocení to zejména revmatici a lidé trpící častými bolestmi zad.
stádo ovcí
Vlna je osvědčená a léty prověřená surovina, která pro své vlastnosti není plně nahraditelná syntetickými textilními vlákny. Dá se zpracovávat mnoha způsoby: z česané příze vzniká klasické vlněné vlákno použitelné na výrobu tkaných textilií nebo pletenin, mykaná vlna je zase surovinou pro zhotovování hrubších látek, kobercových přízí nebo výplň polštářů či přikrývek. Z vlněné plsti je možno vyrobit třeba luxusní dámskou kabelku. V posledních letech roste obliba gigantického pletení: vlněné česance slouží jako příze, ze které lze plést módní objemné vlněné deky.
stříhání ovce
Vlna je prodyšná, ale nepropouští teplo. To z ní dělá skvělý tepelný izolant. Na rozdíl od jiných materiálů dokáže odvádět tělesnou vlhkost, a přitom zůstat suchá. Zajímavostí je, že pokrývky plněné mykanou ovčí vlnou v zimě hřejí a v létě ochlazují, protože ovčí vlna má schopnost absorbovat nebo naopak uvolňovat vlhkost, čímž reguluje teplotu. Obrovskou předností vlny je její nehořlavost, neboť ke vzplanutí potřebuje velmi vysokou teplotu.
ovčí vlna
Ovčí vlna je zvláště vhodná pro astmatiky a alergiky, protože díky lanolinu je přirozeně antibakteriální a hypoalergenní. Obsah lanolinu ve vlněném vláknu zaručuje, že se výrobek nestane rájem roztočů ani plísní. Je také šetrná k citlivé pokožce novorozence, a proto se velké oblibě těší zimní fusaky z ovčího rouna, ve kterých se miminko cítí příjemně a spokojeně.
Dopřejete‑li si některý z širokého portfolia vlněných produktů, nebudete zklamáni. Až vaše vlněné výrobky jednou doslouží, nemějte obavy, že jako odpad zatíží životní prostředí. Vlna jako ekologický materiál nabízí samozřejmě možnost biologické likvidace.