Uvědomte si hloubku sdělení

Kolikrát jste už telefonovali za jízdy, a nic se nestalo! V té televizi z toho dělají příliš velkou vědu! Nebo ten řidič je padavka, která nezvládne ani jeden krátký hovor při držení volantu? Přece si dám pozor, ne?
dopravní nehoda 6

Tak taková slova si nechte na koledu, vážení!

Co je základem bezpečné jízdy dopravním prostředkem?

Pojďme si společně zopakovat jen základní povinnosti.

· Řidič se musí plně věnovat jízdě!

· Řidič musí přizpůsobit jízdu všem událostem na silnici.

· Řidič si musí uvědomit, že v danou chvíli obsluhuje kolos, který může zabíjet.

Co se může stát, když jen jednu z uvedených povinností nesplní?

Teoreticky to znají všichni řidiči. Naštěstí mnozí opravdu jen teoreticky. A jestliže vidí sdělení v televizi, jaké následky mohou nastat, např. při telefonování z automobilu v momentě, kdy ovládají dopravní prostředek, měli by si uvědomit, že statistiky dopravních nehod jsou fakta! Fakta, která se nadají jen tak vycucat z prstu. Fakta, která se na našich silnicích skutečně dějí. A dokonce i zkušeným řidičům!
mobilní telefon vozidlo 3

Přitom stačí tak málo!

Stále se mluví o chytrých telefonech, o držácích na telefon. Ale měli by je vlastnit chytří lidé, nemyslíte? Zvedáte telefon během jízdy? Nebo vytáčíte telefonní číslo během jízdy? Věřte, že si koledujete o malér, který mohou odskákat i nevinní lidé! Pokud je tak nezbytně nutné telefonovat za jízdy, potom máte dvě možnosti, jak přitom neohrozit silniční provoz!

1. Zastavte na bezpečném místě a telefonujte.

2. Pořiďte si šikovný držák na mobily a povídejte si za jízdy.

Pokud samozřejmě potřebujete napsat textovou zprávu, potom to NIKDY nedělejte za jízdy.

Dojeďte do cíle bezpečně. Můžete si při ní zvládnout i telefonát, je-li to nezbytně nutné. Ale jen za bezpečných okolností, které Vám poskytnou i držáky na telefon. I drobná nepozornost může způsobit obrovské ztráty. A to nejen na vozidle. Ale i na životě. Svého i ostatních účastníků silničního provozu, kteří notabene pravidla dodržují. A to byste si na triko vzít nechtěli, viďte?

Takže nemachrujte a uvědomte si, že se může tragická dopravní nehoda stát i Vám.