Sklo místo plastů

Taková lahev je zdravá nejen pro nás, ale také pro životní prostředí. Je vyrobena z tradičního materiálu, neovlivňuje chuťové vlastnosti nápojů a dá se používat opakovaně. Je tedy skvělou alternativou pro plastové lahve, kterých je na naší Zemi už nahromaděno víc než dost! Hyzdí pevninu i oceány, zabíjí velké množství mořských živočichů. Pro člověka, který nechce dál životní prostředí zatěžovat jsou lahve ze skla jasnou volbou. V čem jsou ještě skleněné lahve výhodnější?

 nápojové sklo
Budeme zdravější

U lahví z plastu je rizikové, že za určitých podmínek můžou do tekutiny uvolnit toxické látky. Ty nám na zdraví rozhodně nepřidají a negativně ovlivňují chuť nápojů. To se u skleněných neděje. Můžou se dobře vymývat (i za pomoci ekologických prostředků) a používat opakovaně po dlouhou dobu.

 
Ušetříme peníze

Voda z kohoutku, která je u nás kvalitní a pitná, je mnohem levnější než ta balená. Když ji tedy používáme místo balené, můžeme ušetřit za rok tisíce korun. Zbytkový chlor, který zůstává v kohoutkové vodě po její dezinfekci, aby k nám dotekla v dobré kvalitě nemusí být takový problém, jak se někteří domnívají. Stačí ho chvíli po natočení „nechat vyprchat“ a pak teprve uzavřít. Nebo si na něj pořídit jednoduchý levný filtr.
nádoby na čaj 
Může v ní být vše

Díky kvalitnímu a odolnému materiálu je můžeme naplňovat nejen vodou a vodou různě ochucenou (třeba sirupy, džusy), ale i teplými nápoji – dát si z nich pak naši oblíbenou kávičku nebo čaj. A jsou vhodné i na nápoje hustější konzistence – ovocné nebo zeleninové koktejly.

 
Může s námi kamkoli

Protože jsou to výrobky z kvalitního borosilikátového skla, jsou velice odolné (proti poškrábání i nárazům) a zároveň odlehčené. Můžou s námi nejen na klidná místa, ale i do terénu. Akčnější sportování v přírodě, kratší i dlouhé cestování. Z velké nabídky dnešního trhu (různé barvy, styly i typy uzávěrů) si jistě tu pravou vybere každý z nás!