Podzimní výzdoba u Vás doma

Věnec na dveřích bude ozdobou celého domuMožná jste už párkrát obdivovali krásné podzimní věnce na dveřích domů a bytů, tak proč si jeden nevyrobit svými vlastními silami. Stačí když si vyrazíte na procházku a nasbíráte si pár kaštanů, žaludů a pestrobarevných listů. V obchodě snadno pořídíte tavnou pistoli s lepidlem a nejlépe slaměný věnec, který poslouží jako podklad. A můžete začít lepit podle své fantazie, uvidíte, že výsledek bude stát za to. Pokud doma najdete stuhy v oranžové, žluté nebo zelené barvě, můžete je použít na dozdobení. Podzimní věnec bude zdobit Vaše bydlení a určitě ho i zútulní.
květinový věnec
Udělejte si z halloweenské dýně strašáka
Tuto zábavu nejvíce ocení děti, které budou přímo nadšeni. Není to vůbec těžké, stačí když si v obchodě pořídíte dýně v jakékoliv velikosti. Dobře si rozmyslete, jaký tvar obličeje chcete na dýni vyřezat. Hodně Vám pomůže, když si obrysy na dýni vykreslíte fixem, budete si tak při řezu jistější. Jako první vyřízněte kulatý otvor kolem stopky, ale dejte pozor, aby byl sklon řezu šikmý. Přece nechcete, aby se Vám poklop propadl dolů.
vyřezávané dýně
Poté začněte dýni dlabat klasickou lžící až do té doby, dokud nebude dýně uvnitř prázdná. Poté už můžete nožem vyřezávat obličej, který jste si vybrali. A je hotovo. Pak už stačí vložit dovnitř čajovou svíčku a vybrat strašákovi nějaké pěkné místo – nejlépe na terase nebo balkóně. Vydrží Vám tak déle a lépe vynikne právě ve tmě.
podzimní výzdoba
Podzimní svícny zútulní každé bydlení
Pokud nejste zrovna tvořivý typ, a i přesto byste svůj domov chtěla trochu obohatit, zkuste si vyrobit podzimní svícen. Postačí Vám nejlépe bílé svíčky, pár krásně zbarvených listů, ozdobný provázek, šišky, žaludy a jeřabiny. Na ozdobný tácek rozestavte svíčky podle své fantazie a na každou z nich přilepte do spodní části malý barevný list, který můžete převázat režným provázkem. Kolem svíček můžete rozestavět jeřabiny, šišky nebo kaštany. Svícny jsou opravdu krásné, jen dávejte pozor na zapálenou svíčku a ke konci hoření dekorace raději odstraňte. Přece jenom – jistota je jistota. Pokud víte, že svíčku neuhlídáte – vyrobte si bezpečnější variantu. Na zavařovací sklenici nalepte pár pestrých listů a dovnitř vložte čajovou svíčku. Uvidíte, že svícny v noci budou vypadat opravdu kouzelně.