12 důvodů, proč navštívit Černou horu!

 1. V Chorvatsku už byl každý. Ale co takhle přejet hranice a podívat se k sousedům? Buďte první z vašich známých, kdo navštíví tuto ještě téměř turisty neobjevenou zemi! A je tu levněji.

 

 1. Jste nadšenci do adrenalinu? Půjčte si auto a vyrazte do horských serpentin, kde se na silnice sotva vejde jedno auto a pod vámi je jen svah. Budou se vám rosit čelo a vzrušením nebudete ani dýchat pokaždé, když vjedete do další zatáčky. Zážitek zaručen!

výletní loď u města 

 1. Nebetyčné hory. 90 % této země jsou pohoří. Proto také ten název. Ideální pro horolezce, horská kola a pěší turistiku. A ta nedotčená divoká krása.

 

 1. Montenegro o rozměru jedné šestiny Čechmá všechno. V jednu chvíli jste v horách a stačí popojet jen trochu níže a dýchá na vás mořský vánek. Úžasné!

 

 1. I tato krajina má své nej a to je nejhlubší kaňon v Evropě, který se nachází na řece Tara, kterou zdobí překrásný most ve výšce 150 metru, který byl v době svého vzniku vrcholem stavebního umění. A navíc je druhým nejhlubším na světě po Grand Canyon v Arizoně. Wow!

 jezero v horách

 1. Můžete sem vyrazit jakékoliv roční období. Vždy se tu pro vás něco najde. A zaplatíte tu méně než v Alpách.

 

 1. Máte rádi víno? Tak to jste tu správně. Vinice, kam se podíváte!

 

 1. Neumíte žádný cizí jazyk? To vůbec nevadí. Nakonec se tu domluvíte stejně nejlépe česky.

 

 1. Navštivte jeden z mnoha národních parků. Chvílemi zapomenete, že jste stále vlastně v Evropě a ne v amerických přírodních rezervacích.

 

 1. Pokud milujete zvířata, obzvláště pak ty mourovaté, je to místo pro vás jak stvořené. Města plná koček, v horách vám přes silnici přecházejí stáda ovcí, národní parky plné nejrůznějších druhů ptactva a ryb.

 most nad propastí

 1. Musíte vyzkoušet černohorské kulinářství. Pokrmy se připravují z místních čerstvých potravin, které zdejší farmáři pěstují. Dočkáte se skvělého mixu balkánské kuchyně s příměsemi té italské.

 

 1. Zůstaňte přes noc v historickém přístavním městě Kotor, které se nachází na pobřeží Kotorského zálivu. Užijte si výhled na hory čnící z mořské hladiny. Naprostá dech beroucí krása. Centrum je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Patří mezi nejzachovalejší města v Evropě.

 
Pořád vám to není dost?! Tak se vydejte na cestu sami a uvidíte, že těch důvodů najdete mnohem více.