Klimatizace do bytu již není žádný luxus

Nedovolte letnímu vedru oslabit váš organismus

Současná doba je plná stresu, jsme mu vystavováni téměř na každém kroku, čelíme mu v zaměstnání, ve školách, v odborných učilištích i na univerzitách, ale bohužel stále častěji i mezi přáteli, v rodinách a v zájmových sdruženích či klubech. Stres se ovšem neobjevuje jen mezi lidmi v přímém kontaktu či konfrontaci, působí na nás i skrze nepříznivé prostředí. Jedním z příkladů může být smog, nezdravé ovzduší, které oslabuje imunitní systém a vyvolává neúměrné stresové reakce.

ovladač klimatizace

Některé vlivy vám ani jako stresové připadat nebudou, a přitom jsou na žebříčku negativity ve velmi vysoké pozici. Jednu z nejvyšších pomyslných negativních příček obsadily hluk a extrémní horko.

Hluku se dá snadno bránit, mnohem snáz, než horku. Stále máte možnost opustit byt, odstěhovat se jinam, zkrátka to adekvátně řešit, jenže pokud udeří čtrnáctidenní vlna veder nad většinou území Střední Evropy, a nemůžete si brát zrovna dovolenou, máte problém. Z kůže se už vysvléci nedá a neustále být ponořeni ve vodě, celých čtrnáct dnů, to také není reálné řešení.

bytová klimatizace

Důvěřujte klimatizaci

Klimatizace do bytu v Praze se v mnoha rodinách stala významnou součástí nejen bytového komfortu, ale zejména péče o vlastní zdraví. Je pak propastný rozdíl čelit vedru v prostředí, kde vám klimatizace sníží teplotu vzduchu na příjemných 24 stupňů Celsia, nežli pobývat tam, kde nemůžete ani pořádně vyvětrat, a kde teplota přes den neklesá pod třicet. Důvěřujte splitovým klimatizacím, jsou velmi tiché (kompresor se nachází venku) a zároveň úsporné, spolehlivé a efektivní. Nesmíte ovšem zapomínat na to, že klimatizaci je třeba občas nechat zkontrolovat a v případě potřeby zbavit nečistot.

Úsporný může být i samotný provoz, pokud je objekt důsledně zateplený, celoročně obyvatelný a postavený renomovanou stavební firmou.