Jen si tak zabrnkat

Můžete si říkat, že doby, kdy se scházela mládež u táboráku a společně zpívali trampské písně už je dávno pryč, ale umět hrát na kytaru, zabrnkat několik známých písní, aby si ostatní mohli zazpívat, to budete králem každého večírku v každé době.

Když se rozjede večírek, ať je to zahradní grilpárty s kamarády, nebo vánoční večírek s kolegy v práci, pokud se objeví někdo s kytarou, stane se středobodem, u něhož si začnou všichni objednávat tu či onu písničku. Jenže nejde o to písničku jen zahrát na kytaru, většinou je třeba i zpívat, protože většina ostatních lidí bude znát jen refrén.

kytara

Jste z těch, kdo by se chtěli naučit hrát na kytaru a k tomu uměli i zazpívat? Naučit se pár písniček, které jsou notoricky známé a které si ráda zazpívá rozjařená společnost na večírku. Můžete se zkusit naučit základy na internetu, ale pokud se chcete naučit přímo nějaké písničky a naučit se je i beze studu zazpívat, např. Anděl (Karel Kryl) Petanovykurzy, tak Peťanovy kurzy pro vás budou to pravé.

Chcete se naučit pár písniček, které si ráda zazpívá každá společnost na večírku, na oslavách či jen tak večer při opékání párků na zahradě? Něco od Kabátů, Slavíky z Madridu od Matušky, ale i lidovky nebo ty Stánky od bratří Nedvědů, repertoár musí být pestrý, ať si každý přijde na své.

kytara

Holky vždycky letěly na kluka s kytarou, který jim uměl zahrát do ouška tu jejich oblíbenou písničku a tiše k tomu broukal. A i kdybyste nesebrali odvahu vzít kytaru někam do společnosti, vaše děti jednou jistě ocení, když si s nimi zazpíváte nějakou dětskou písničku a rozhodně nebudou posuzovat, jestli zpíváte čistě nebo falešně. Umět si zabrnkat pár akordů na kytaru, to vám může zpříjemnit náladu, pokud na vás padne splín. Zahrajete si jednu písničku smutnou, druhá bude veselejší a při té třetí už budete zpívat na celý barák a špatná nálada bude pryč.