Běháte? Tyto tři věci vám pomůžou zlepšit vaše výkony!

Běhání je stále populárnější sport. V podstatě k němu nepotřebujete žádné extra vybavení. Přesto se výrobci sportovních pomůcek předhánějí ve vývoji všemožných technologií, které běžci pomohou zlepšit jeho výkon, regeneraci či jednoduše pocit pohodlí. Po čem sáhnout, pokud to s tímto sportem myslíte vážně? Přinášíme tři tipy na produkty, které opravdu fungují!
nohy běžců

Kompresní podkolenky

Kompresní podkolenky jsou velmi diskutovaným zbožím. Fungují na principu stlačení (komprese), které je nejsilnější v oblasti kotníku a směrem ke kolenu se postupně snižuje. To má za následek snadnější proudění krve z dolních končetin zpět k srdci. Tím při samotném výkonu oddalují pocit únavy. Jejich největším přínosem je ale pomoc při regeneraci. Noste je několik hodin po výkonu a druhý den ucítíte, že vaše nohy nejsou zdaleka tak bolavé, jak jste možná byli zvyklí!

BCAA

Regenerace je v tréninku vytrvalostních sportovců alfou a omegou. Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) jsou spíše vnímány jako látky, které využívají kulturisté v posilovně k růstu svalové hmoty. Ale už méně lidí ví, že fungují jako výborný prostředek k ochraně před ztrátou svalů. A přesto, že nechcete jako běžec tahat nadbytečné kilogramy v podobě mohutných bicepsů, nechcete také o svaly přijít. A protože dlouhé vytrvalostní aktivity nakonec spalují i bílkoviny, jsou tak BCAA výborným pomocníkem k jejich udržení.
běh z bloku

Běžecká elektronika

Měření různých parametrů vašeho výkonu je důležité, abyste věděli, zda se tréninkem zlepšujete. Mnoho lidí to řeší mobilním telefonem. Ale proč sebou tahat mobil, když existuje mnohem elegantnější řešení. Od chytrých náramků, které dokážou měřit tep, přes hodinky, jež přináší záznam GPS a měří tak uběhnutou vzdálenost až po speciální sporttestery, jež umí běh vyhodnotit komplexně. A právě poslední zmíněná kategorie se v posledních letech stala dostupnou pro širokou veřejnost. Kromě toho, že vyhodnocují váš progres, mají ještě jednu důležitou vlastnost – motivují vás! A právě to může být klíčový aspekt toho, že si na běhu vybudujete zdravou závislost.