Z jakého materiálu by měla být bazénová hadice

Asi není nikdo, kdo by se v létě rád neponořil do chladivé, svěží vody bazénu. Ovšem aby tato voda zůstala čistá a průzračná, je třeba jí věnovat určitou péči. To je něco, co ví každý majitel bazénu, neboť po celou sezónu svádí prakticky neustálý boj jak s napadanými nečistotami, tak s řasami a sinicemi.

K tomu, aby si tuto práci usnadnil, mu slouží hned několik nástrojů. Z těch mechanických je to klasická síťka s malými oky, a především filtrační zařízení. Těchto je mnoho různých druhů, a obvykle se liší jak použitým filtračním materiálem, tak svým výkonem.

bazen6

Nezbytnou součástí každého filtru je mimo jiné také bazénová hadice https://www.chlorito.cz/bazenove-hadice. Obvykle se zde nachází alespoň dvě. Jedna přivádí špinavou vodu z bazénu do filtru, druhá naopak slouží k odvedení vyčištěné vody zpět do bazénu. Jen málokdy totiž může být filtr přímo ve vodě. A vzhledem k tomu, že obvykle pracuje na elektřinu, se to ani nedoporučuje.

Otázkou však je, jaké hadice bychom měli použít. V první řadě je to materiál, který musíme uvážit. Jistě, máme například zahradní hadici, ta je však pro tento účel nevhodná. Je to proto, že je určena k tomu, aby jí voda protékala pouze po omezenou dobu, nikoliv neustále v řádu měsíců. Navíc není stavěna na to, aby byla jedna její část neustále pod vodou.

bazen7

Zde je tedy dobré využít materiál, který uvedené požadavky splňuje. Obvykle se k tomu používá PVC, i když poněkud jiného typu, než jaký je použit například na již výše zmíněnou zahradní hadici.

Dále je třeba uvážit průměr. Ten závisí především na výkonu čerpadla, které je součástí filtračního zařízení, a které nasává vodu. Dobrým indikátorem je v tomto případě průměr koncovky, která je na čerpadle. Zkrátka, pokud koupíme hadici, která tam pasuje, je pravděpodobné, že její průměr bude dostatečný.

Jak je vidět, není to zrovna nejjednodušší. Ale péče se vám v tomto ohledu rozhodně vyplatí. Čistá voda za to stojí.