Toaleta u nás doma

Samozřejmě, že nelze srovnávat vše a nelze také kritizovat něco, co si dělají lidé sami. Pokud vlak vyjede z Prahy s čistým záchodem a v Košicích to vypadá jako po nájezdu Tatarů, nemůže za to dopravce ani průvodčí. Je to prostě v lidech. Proto ještě pamatujeme nápisy na záchodech, kde stálo „Chovejte se jako doma“. Bylo to skoro všude.

Nevím, jak správná byla volba tohoto sloganu, protože jsem míval dojem, že je to nabádání k tomu, aby si někteří jedinci spletli tuto místnůstku s hnojištěm. Ale dosti o veřejných WC. Jakpak je tou vás doma?

toaletní papír

Nějak jsem přesvědčen o tom, že právě u vás je vše v čistotě a pořádku. Tak to má být. Chodíme tam všichni, i císař sám tam musel, takže co se s tím párat. A tehdy to bylo někdy i nebezpečné.

V současnosti udržovat základní hygienu již není problém. Na návštěvě tak poznáte, jací jsou majitelé bytu. WC je vlastně takový jejich obrázek a věřte že u některých lidí si tam jen sednou je již riziko. A ostuda každé hospodyně.

Ptáte se, jak má tedy vypadat správné WC? To nemá žádný předpis, to je jen a jen na vás. Hlavní věcí je čistota a pak zde může být vše velmi jednoduché.

záchod

Pokud ovšem chcete i tuto místnůstku trochu zvelebit, nic vám v tom nebrání. Můžete začít třeba u držáku toaletního papíru. Ten starý provaz, na kterém visí jednoduše můžete vyhodit a vybrat si něco onačejšího. Volba je jen a jen na vás. Nemusí to být přímo ze zlata nebo stříbra. On takový nerezový držák na toaletní papír také udělá svoje a místnůstka je hned o to hezčí.

Jistě, že to není jen ono, jsou zde ještě i další věci, ale tímto držákem to může pouze začínat. Můžete klidně zvelebovat dál. Třeba znovu vymalovat, položit kobereček, nebo třeba místnůstku ozvláštnit nějakou drobnou legráckou. Uvidíte, jak to bude vypadat. Změna bude naprosto vynikající a je možné, že právě onen nerezový držák na toaletní papír bude hrát úplně primární roli.