Potahové látky na čalounění vytvoří pohodlné a stylové bydlení

V nabídce sortimentu se nachází potahové látky na čalounění vysoké kvality, pestré barevné škály i různých vzorů. Látky, které jsou příjemné též na dotek. Garance rozmanitého výběru materiálů.

potahové látky

Výběr na základě materiálů s vysokou mírou odolnosti je zárukou, že v případě pořízení potahové látky na čalounění máte záruku v dlouhé životnosti nábytku, a především v moderním designu dle nejnovějších trendů. Bohatá nabídka látek se vzorem či v jednobarevném provedení je zárukou adekvátního řešení pro každý typ interiéru.

Využití se týká ve všech interiérech, tj. domácnost, kancelář, hotel, restaurační zařízení, obchod, kinosál apod. Volba je vhodná pro sedací soupravy, židle, křesla, pohovky, rámy čalouněných postelích atd.

Látky přírodní versus syntetické

Mezi přírodní náleží bavlna, len a hedvábí. Do kategorie syntetických látek patří akryl, nylon či polypropylen. Při čalounění je nejčastější variantou kombinace směsí přírodních a syntetických vláken. Moderní druhy látek se snaží vytěžit z nejlepších vlastností přírodních a syntetických látek a co nejlépe je zakombinovat.

Látky mající těsnější vazbu a tenčí vlákno jsou více odolnější a ideální pro čalounění nábytku v aktivní neboli ve vytížené domácnosti. Zejména kde jsou malé děti či domácí zvířata, která také pobývají na pohovce apod.

čalounění

Efektivní prodloužení životnosti

Při pravidelném ošetřování a správné údržbě lze výrazně prodloužit životnost potahoviny. Při čištění zásadně se používá měkká houbička a běžné šamponové prostředky. Skvrny vzniklé politím je zapotřebí ihned odstranit. Avšak pouze tak, že jsou odsávány přiložením čistého hadříku nebo papírové utěrky. Nikdy se nesmí tkanina kartáčovat či drhnout. Taktéž nepoužívat jakékoliv chemické čističe.

Prach je vhodné odstraňovat pravidelným vysáváním hubicí od vysavače bez použití kartáče. Přímé sluneční světlo může mít negativní vliv. Vhodné je používat závěsy či žaluzie během letních dnů, kdy je intenzita slunce nejvyšší.