Na zimu nemusíte bazén vypustit

Všichni moc dobře víme, kolik v dnešní době stojí pitná voda. A všichni již také víme, že v budoucnosti bude hůř. A to pro majitele zahradních či domácích bazénů není vůbec dobrá zpráva. Navíc, ve spojitosti s nízkými srážkami posledních let, které mnoho obcí připravily o důležité zdroje pitné vody, je na místě vodou šetřit, jak jen to jde, a to i v případě napouštění bazénu.

vypuštěný bazén

A pokud svůj bazén nemusíte s novou sezónou nově napouštět vůbec, tak je to to nejlepší, co pro svou peněženku i pro své okolí můžete udělat. Tím spíše, že se všem majitelům bazénů nabízí způsob, jak svůj zahradní bazén i spolu s obsaženou vodou chytře zazimovat tak, abyste jej na počátku příští koupací sezóny nalezli ve stavu, jako by byl čerstvě napuštěný.

Co je tedy potřeba udělat pro kvalitní přípravu bazénu k zimnímu spánku?
Pokud máte jasno v tom, že příště už se v tomto roce koupat nebudete a počkáte až na příští sezónu, tak nastal ten pravý čas pro zazimování vašeho bazénu.
Na první pohled to třeba může vypadat nelogicky, ale prvním krokem, který byste měli udělat, je zkontrolovat, že jsou všechny parametry vaší bazénové vody v pořádku, tedy tak jako byste se starali o běžnou údržbu vody v koupací sezóně.
S pomocí testerů zkontrolujte hodnotu pH vody, a také koncentraci aktivního oxidačního činidla, a v případě nedostatku je doplňte na vhodnou hladinu. Zbavte vaši bazénovou vodu případného zákalu, řas či jiných vad na kráse, jakými jsou třeba i inkrusty anebo biofilm na hladině vody. Udělejte to tak, jak jste na to byli při běžné údržbě vody v sezóně zvyklí. A jakmile bude kvalita vaší bazénové vody dokonalá, tak její hladinu snižte pod vstup do bazénové filtrace.

prázdný bazén

Posléze dle pokynů v návodu výrobce použijte speciální přípravek zazimovač. Na hladinu položte několik PET lahví s vodou kvůli zabránění zamrznutí a důkladně natáhněte krycí plachtu. A zazimování bazénu je hotovo!