Kde je vhodné instalovat nerezové zábradlí

Aniž si to uvědomujeme, obklopuje nás mnoho pomůcek, které dělají náš život bezpečnější a pomáhají lidem s různými druhy postižení. Jednou z nich je i zábradlí. O jeho užitečnosti nemůže být pochyb a je to také velmi levný a jednoduchý způsob, jak zvýšit bezpečnost určitých míst. Není tedy divu, že jej vidíme tak často.

Je ale také pochopitelné, že bude existovat více druhů a typů, z nichž každý je vhodný pro jinou příležitost. Jedním z nich je i nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova/drevena. Jak již název napovídá, je vyrobeno z nerezového kovu. Výhody jsou zde jasné.

klasické kovové zábradlí

V první řadě je to fakt, že kov je poměrně pevný materiál, který podléhá opotřebení jen velmi pomalu. Má tedy dlouhou životnost, a to i při velké zátěži. To samozřejmě znamená, že jej není nutné tak často měnit a opravovat jako jiné druhy, díky čemuž se značně sníží náklady na jeho provoz.

Také je potřeba vzít v úvahu, že při použití právě nerezového kovu se vyhneme nebezpečí zreznutí, kterému je vystaveno například železo, pokud na něm není pravidelně obnovován ochranný nátěr. Díky tomu může být nejen v interiéru, ale také v exteriéru.

zdobené kovové zábradlí

To vše zní samozřejmě dobře, avšak neznamená to, že nemá i své nevýhody. V první řadě je to nízká tepelná vodivost. To znamená, že je při nízké teplotě doslova ledové, kdežto v létě naopak rozpálené. V obou případech je pro člověka velmi nepříjemné na něj sahat. Dokonce to může být i nebezpečné a vést k popáleninám, což není nic příjemného.

Ovšem i za pokojové teploty není žádný kov zvláště příjemný na dotek. Také můžeme díky němu dostat ránu statickou elektřinou, a to také není nic, o co by někdo z nás stál.

Z tohoto důvodu se obvykle rukojeť pokrývá jiným materiálem, v interiéru nejčastěji dřevem či plastem. Díky tomu je možné jej použít prakticky kdekoliv, a využít tak jeho dobrých vlastností, a především pak nízkých nákladů.