Druhy plotů

Plot je nedílnou součástí domů už mnoho let a jeho pořízení by se nemělo odkládat. Plot už od pradávna chránit obyvatele před cizími lidmi a zloději. Dnešní doma je už sice lepší než předtím, ale i tak se po okolí pohybuje nespočet zlodějů, kteří hledají, co by ukradli. Pokud plot nemáte, tak děláte velkou chybu a měli byste ho co nejdříve vystavět. V dnešní době jsou nejznámější ploty dřevěné, pletivové, či betonové.

betonové ploty

Ploty dřevěné se v České republice vidí už jen ojediněle a jejich výstavba už není tak hojná. Je to způsobené hlavně díky starosti o plot a celkovému ošetřování. O plot se musíte během let starat a, i když stojí malé peníze, tak čas a práci na plotě Vám nikdo nevrátí. Ovšem plot postavíte rychle a jeho opravy jsou málo nákladné.

Ploty pletivové se neustále staví jak u nás, tak v zahraničí a jejich cena odpovídá kvalitě. Plot vydrží dlouhé roky, a to bez ošetřování. Může mít různé výšky a také se dá opatřit ostnatým drátem pro větší bezpečnost. Plot se dá vystavět na jakémkoliv místě, a to včetně vchodové branky.

betonové ploty

Betonové ploty Lanškroun, jsou velice oblíbené a nechává si je postavit stále více lidí. Velká výhoda je výběr dekorů a také výplní. Člověk si tak může určit, jak jeho plot bude vypadat a kde budou výplně a kde ne. Dále má plot protihlukovou a povětrnostní bariéru a hodí se tak k rušným ulicím. Plot zajišťuje dokonalé soukromí, a to díky jeho výšce až 300 cm. Plot má nenáročnou údržbu a také jednoduchý servis. V zimním období navíc zamezí vniknutí zvěře, která hledá potravu. K plotu Vám navíc udělá společnost také vjezdovou bránu, či vchodovou branku. Brány mohou mít taktéž výplně, které si určíte sami podle Vaší představy.

Pokud tedy plánujete výstavbu plotu a stále nevíte, jaký zvolit, tak volte beton. Nebudete litovat a sousedé Vám budou závidět, jak jeho designe, tak výdrž.