Vydělávejte chytře a nakupujte opce – Co opce jsou a jak to s nimi na trhu funguje?

Už jste si někdy představovali, jaký je asi život byznysmenů, kteří sedí u svého počítače s kávou a čekají na nejvýhodnější nabídku, zhodnocují a vydělávají?

Vydělávejte chytře a nakupujte opce – Co opce jsou a jak to s nimi na trhu funguje?

Obchodovat s akciemi, komoditami, zlatem, drahými kovy nebo cennými papíry, už vás to také někdy napadlo? Chtěli byste to vyzkoušet, rádi byste zhodnotili své peníze a zainvestovali do něčeho, co se dnes jeví, jako ta nejlepší budoucnost? Mít peníze uložené na svém účtu, nebo je schovávat doma pod matrací, to už se dávno nenosí. Dneska je budoucnost právě v obchodování, můžete tak své finance nejen uložit, ale i výhodně zúročit. Chcete vydělat, ale nevíte, do čeho investovat? Pojem akcie jste už nejspíš slyšeli, běžně své akcie prodávají ty nejznámější světové firmy, ale už jste se setkali i s pojmem opce?

pexels-photo-210990

Koupit nebo nekoupit?

Že vůbec nevíte, co je to opce https://www.tradecz.cz/online-kurz-akcie-a-opce/? To vůbec nevadí, vysvětlit se to dá totiž velmi snadno. Když si zakoupíte na trhu opce, kupujete si v podstatě jen přednostní právo pro budoucí nákup konkrétní věci, akcie, cenného papíru, komodity nebo drahého kovu. Opce vám umožňuje rozhodnout se, zda pro vás v budoucnu bude mít komodita či cokoliv jiného cenu ne. K rozhodnutí dochází ve chvíli, kdy končí platnost nabídky, opce. Při koupi opce máte právo se rozhodnout, zda si za předem sjednanou cenu něco v budoucnu opravdu koupíte nebo ne, což je výhodné, vzhledem k tomu, že se stav na trhu s nejrůznějšími komoditami může měnit velmi rychle.

Když vlastníte opci, můžete se o koupi rozhodovat, nemáte povinnost si nic opravdu koupit, takže i když jde o podobné obchodování jako s akciemi, s opcí máte pouze právo na koupi, když se rozhodnete, že zájem nemáte, necháte opci jednoduše propadnout. Ničím se nezavazujete a tak nemusíte ani prodělat.

pexels-photo-6802042

Když jistotu nemáte

Opce jsou výhodné zejména v tom, že na dnešním trhu je velmi málo jistot, pokud právě kupující jakoukoliv nejistotu má, nepouští se přímo do obchodu, ale pouze si zakoupí opci, tedy opční kontrakt. Jde o menší poplatek, ten ale je zanedbatelný, protože riziko prodělání při přímém obchodu může být mnohem větší ztrátou.

S opcemi se pak dá obchodovat v jakémkoliv odvětví.