Utrácí partner za maminku příliš?

I když vašeho partnera milujete nadevše, nemohla jste si nevšimnout detailu, díky kterému máte menší rozpočet? Maminky jsou a i v dospělosti budou pro jejich děti tím největším zázrakem a láskou, kterou v životě zažily. Ovšem pokud je váš partner i v dospělosti na mamince závislý a je schopný se pro ni rozdat i co se týče vašich úspor, asi byste si s ním měla promluvit.
zabalené dárky

Dárky drahých a velkých rozměrů

Protáčí se vám vždy v období obdarovávání vaší tchyně panenky, když zjistíte, kolik za ni dokáže váš partner utratit peněz? Jsou jeho dárky natolik přehnané a výstředné, že to už nejde přehlédnout? Musíte přijít na to, co za tím vězí. Jestli je vaše tchyně pouze náročná nebo přístup vašeho partnera – poněkud přehnaný.
Určovat mu finanční limit samozřejmě nemůžete, jedná se přece o jeho matku, která je svým způsobem pro něho bohyní. Pokud má potřebu rozhazovat peníze za zbytečnosti (z vašeho pohledu), které stojí nemalé peníze, zkuste si s ním promluvit o tom, jestli nejsou jeho dary a nákupy marnivé a nepřiměřené.
žena v okně

Když dary nejsou srovnatelné s těmi pro vás

Nejde o to, že byste měla nějaké nároky a požadovala od partnera, aby vám snesl i modré z nebe a potěšil vás hodnotným a vzácným dárkem. Pokud však na vás (jako na jeho partnerce) šetří a naopak jeho mamince dopřává první poslední, už se může jednat o problém.
Může to totiž znamenat, že má pro něho větší hodnotu než vy a více mu záleží na tom, jestli potěší jeho matku než vlastní ženu.
V tom případě si s ním musíte promluvit o tom, co tím sleduje. Pokud však u něho nepochodíte a dočkáte se pouze kritiky vůči tomu, že jste zlatokopka a jeho maminka od něho nic nechce, nemá cenu to rozebírat dál.
Vyplývá z toho skutečnost, že váš partner na jeho mamince visí a ještě pořád od ní nepřestřihl pomyslnou pupeční šňůru.
A už vám nezbývá nic jiného, než si promyslet, jestli to budete tolerovat nebo si najdete partnera, který ocení i poklad, co má doma a ne pouze to, kolik míní utratit za vaši tchyni.