Peněz není nikdy dost

Máte peníze? Pokud ano, můžete si gratulovat, protože tyto vám dávají možnosti, jež nejsou těm chudým z našich řad dopřány. Máte-li je, můžete nakupovat, můžete investovat, můžete si užívat všeho, co dnešní svět nabízí. A to je jistě příjemné.

Ale co když je nemáte? Pak vám tedy ani trochu nezávidím. Protože bez peněz není v dnešní době život ani trochu radostný. Bez peněz si člověk nepořídí skoro nic a je ve všem odkázán jenom sám na sebe nebo v omezeném rozsahu na nějakou tu charitu. A to neskýtá nijak optimistické vyhlídky.

čtyři mince

Zkrátka a dobře jsou peníze zapotřebí a pokud se jich momentálně nedostává, je třeba je zase někde sehnat. A to zásadně dříve, než bude pozdě. Protože – jak všichni víme – jsou záležitosti, jež se musí stůj co stůj financovat a u nichž se neberou ohledy na to, jak se zrovna tomu, kdo má platit, vede.

Někdy je tak vhodné a někdy i přímo nezbytné vzít si půjčku. Ta je nejednou tím jediným způsobem, jak získat peníze ve chvílích, kdy tyto neplánovaně dojdou. Člověk prostě požádá některou z finančních institucí a musí doufat, že to klapne, že mu tu dají potřebné peníze k dispozici.

desítky eur

Jenže ono to bohužel nejednou nevyjde. Třeba proto, že nemá žadatel dost vysoké příjmy, že má problém jménem negativní záznamy v registrech dlužníků, že mu hrozí exekuce a podobně. Což jsou běžné důvody zamítnutí žádosti o půjčku.

A ten, kdo ze zmíněných důvodů neuspívá se žádostmi v bankách, se může spolehnout jedině na to, že mu pomůže přinejmenším americká hypotéka. Protože tato půjčka je dostupná prakticky každému, kdo se za ni může zaručit nemovitostí a kdo má z čeho splácet. Což jsou nesrovnatelně snáze splnitelné podmínky než to, co se obvykle vyžaduje v bankách. A navíc tu člověk dostane peníze rychle, může je použít libovolným způsobem a pak splácet třeba až tři desítky let.