Nejčastější chyby při zařizování interiéru

Architekti a designéři nestudují mnoho let jen tak zbůhdarma, jejich několikaleté zkušenosti úročí v návrzích interiéru, nad kterými se občas tají dech. I když se budete mít načteno řadu publikací a načerpanou inspiraci z Pinterestu, stejně se vám jen málokdy povede vytvořit neotřelý interiér, který by v sobě snoubil vkus, praktičnost a eleganci.

Moderní interiér

Donedávna byly služby architektů a designérů výsadou pouze těch movitějších, dnes ale zařizují interiéry bytů nebo domů i běžný smrtelníci. Důvodů, proč se mnoho lidí rozhodne spolupracovat s architektem nebo designérem je celá řada. Dokáží na první pohled rozpoznat krátkozraká dispoziční řešení, mají přehled, dokáží ušetřit finance a použít je tam, kde jsou naopak potřeba. Výsledkem je vkusný interiér, který bude majitelům dobře sloužit a návštěvy nadchne na první pohled. Pokud si i přesto chcete zařídit bydlení na vlastní pěst, vyvarujte se nejčastějších chyb, kterých se dopouští řada běžných smrtelníků.

Změna dispozice jako krok k prostornějšímu bydlení

Pokud se pouštíme do celkové rekonstrukce interiéru, velmi často je spojena i se změnou dispozičního řešení. Majitelé starších bytů touží po otevřených prostorech a mnohdy neuvážlivě bourají jednu příčku za druhou. Pozornost se přesouvá směrem ke koupelně a kuchyni, kde dochází k výměně umakartového jádra za zděné, či zvětšení celkové plochy. Kuchyň se tak mnohdy propojuje s jídelním koutem nebo obývacím pokojem. Jen málokdo si však uvědomuje, že krom estetického zásahu se jedná i do zásahu technického charakteru a vše je dobré konzultovat s odborníkem.

pootevřené plastové dveře

Krom změn dispozice dochází k výměně zárubní i dveří. Mějte na paměti, že se jedná o dlouhodobou investici a je dobré zvolit kvalitní provedení i materiál. Jednou z možností představují PVC dveře Ostrava.

Ostrava PVC dveře, okna nebo vrata jsou jasnou volbou do bytových i rodinných domů a představují skvělý kompromis kvality a ceny.