I v Čenkovicích si dobře zalyžujete

Proč se nasměrovat do Orlických hor?

Je tu klidnější atmosféra – spousta lidí se směruje v zimě do Alp, je to relativně blízko, a je to mnoho zajímavých lyžařských terénů, s dlouhými sjezdovkami a spoustou přírodního sněhu. Ano, je to tak, to nelze popřít, ale není tu pro nás nejlevněji, i doprava vás vyjde poměrně draho, a hlavně se sem sjíždí tolik lyžařů, že je to tu někdy jako v mraveništi. Podobné mraveniště zažijete v krkonošských vyhlášených velkých střediscích, jako je Pec pod Sněžkou, Janské Lázně nebo Špindlerův Mlýn. Orlické hory jsou tak trochu stranou zájmu, a to i přesto, že vám nabídnou skvělé služby a příjemné svezení za přijatelnou cenu. Můžete tu prožít báječný týden, zejména pokud se sem vydáte se svými přáteli a nebudete tu sami.

lyžování na svahu

Sjezdovky jsou vhodné pro rekreační i náročnější lyžování – v Čenkovicích ski areál nabízí více sjezdovek pro začátečníky i pokročilé a výhodou je i to, že můžete lyžovat i na opačné straně Bukové hory, v Červené Vodě. Platí tu společné skipasy, takže si můžete v jednom dni vyzkoušet dlouhou sjezdovku Mlýnice a současně třeba kratší Vigonu. Zalyžují si tu i malé děti a senioři, takže sem mohou zavítat i početné rodiny. Sjezdovky jsou také zasněžovány technickým sněhem, i když je vždy samozřejmě veselejší, pokud napadne i sníh přírodní.

dítě na lyžích

Je tu čistý vzduch – proč trávit v zimě volný čas ve městech, kde je smog a nezdravé ovzduší, k čemuž přispívá i chaos a všudypřítomný stres, když můžete být v prostředí výrazně čistším? Horský vzduch prospívá každému, a možná, že se vám po týdnu na horách nebude chtít vrátit domů.

Dorozumíte se česky – v Rakousku, ve Švýcarsku ani v Itálii vám česky nebude rozumět skoro nikdo, což vás donutí dorozumět se nějak jinak, většinou se to daří angličtinou či němčinou. Co když ale máte problém s cizími jazyky? V Čenkovicích ani v Červené Vodě to rozhodně řešit nemusíte.