Firma bez sídla neexistuje

Aby podniky mohly normálně fungovat, musí mít své dostatečné příjmy. Aby pak měly takové příjmy, musí mít samozřejmě solventní zákazníky, kteří u nich budou utrácet. A aby do některé firmy zákazníci zavítávali, potřebují nezbytně vědět, kde ji vůbec najdou. Kdo nemůže nějaký podnik nalézt, ten ho samozřejmě ani nevyužije, ten jde ke konkurenci, jež k objevení je.

A když na to přijde, nejsou zákazníci ti jediní, kdo musí být schopni podniky nalézat. Každá firma musí být dosažitelná i pro nejrůznější státní a jim tu více a tu méně podobné úředníky, kteří s ní mají profesně také leccos do činění. A dokud tedy firma nemá své sídlo, ani neumožní její vznik, natož provoz, který by byl přinejmenším bez adresy kontaktního místa nemyslitelný.

obchodní prostor

Kdo tedy chce podnikat, musí nejprve sehnat nějaké místo, kde by se se svojí firmou usídlil. Někdy si koupí kancelář, někdy rovnou nějakou celou budovu. Ale někdy si také nekoupí nic z toho. Protože jsou lokality, kde nejsou k sehnání žádná sídla, jsou místa, kde je pořízení podobného objektu nad finanční možnosti normálních podnikatelů, a jsou i situace, kdy brání v pořízení si skutečného firemního sídla nějaké jiné nežádoucí okolnosti.

A jak se to řeší pak? Jak se sežene sídlo pro firmu, pro kterou se z nějakého důvodu nedaří pořídit opravdovou nemovitost?

obchody na ulici

Naštěstí tu i taková možnost je. Jako alternativa se totiž nabízí i virtuální sídlo https://www.companiesandoffices.cz/sidlo-spolecnosti/. A i když v jeho podobě nezíská nikdo z podnikatelů skutečně svůj objekt, ve kterém by mohl podnik provozovat, splní tím aspoň požadavky úřadů a získá základní předpoklad pro podnikání, jímž je místo, kde se lze kontaktovat s těmi, na nichž záleží.

Takový podnikatel tu má k dispozici adresu, ale i kancelář s Wi-Fi připojením v Brně i Praze, správu korespondence a další služby. A pak už podnikání nic nebrání.