Bojujte proti vánočním kilům navíc

Pro mnoho žen, ale i mužů, jsou Vánoce spojeny s přibíráním na váze. Samozřejmě zejména ženy to trápí. Přitom lze dodržet pár jednoduchých pravidel, jako všechno, i toto je o určité rovnováze. Dopřejte si všeho, ale s mírou, a doplňte to pohybem. Nebo vyzkoušejte zdravější alternativy oblíbených pokrmů a nepřiberete ani kilo .
procházka na sněhu

Jak o Vánocích nepřibrat na váze?


Hýbejte se!
Důležité je, abyste o Vánocích nerezignovali na pohyb. Pak si můžete dopřát a kalorie přijaté navíc spálíte. Přestože se všichni těšíme na to, že budeme relaxovat na gauči u pohádek, je vhodné proložit to alespoň svižnou procházkou. Stanovte si třeba cíl, že každý den po obědě si zajdete na rychlou procházku. Jestliže máte psa nebo děti, budou vás k pohybu motivovat o to víc.!
vaječný likér
Nepřehánějte to s cukrovím
Cukroví je plné cukru a tuku. Pokud máte rádi sladké, je vhodné buď udělat cukroví méně – míň druhů a z menších dávek těsta – nebo – udělejte si zdravější alternativu. Na internetu najdete spoustu tipů, například na různé raw cukroví, které je založené zejména na sušeném ovoci, oříšcích a semínkách.
Bramborový salát jen na Štědrý večer nebo odlehčený
Další typické pochoutky jsou bramborový salát, obalovaný kapr, řízky nebo vinné klobásy. Pokud si dáte bramborový salát jen na Štědrý večer, není se čeho bát. Pokud však patříte mezi jeho milovníky, určitě je dobré udělat si odlehčenou verzi s jogurtem místo majonézy, a zredukovat v něm množství salámu.
Kapra nebo jinou rybu si udělejte na přírodní způsob, bez trojobalu, upečte nebo osmažte ji jen na trošce másla.
Pozor na alkohol
Většina lidí se zabývá jen kaloriemi přijatými v jídle, ale pravda je, že velkým nebezpečím pro vaši figuru je právě alkohol. Mnoho lidí má Vánoce spojené s vaječným likérem, dobrým vínem a pivem.
Pokud alkoholu holdujete a nechcete se ho vzdát, stanovte si nějaký limit, přes který nepůjdete. Například jednu sklenku vína nebo malé pivo k večeři. Pokud víte, že jsou místa a příležitosti, které vás svádí k nadměrnému pití, snažte se jim vyhnout. Alkohol je v boji s váhou velkým a často podceňovaným nepřítelem.
štíhlé břicho
Snažte se tedy ke své životosprávě přistupovat s rozumem a vyvažovat kalorický příjem dostatkem pohybu. Nepřejídejte se, a vánočních kil navíc se určitě nemusíte obávat!